Dieta 3 ditore – Smothie per Detoksim

Dieta 3 ditore - detoks smothie

Cfarë është në të vërtetë kjo dietë? A na ndihmon të humbim peshë? A ja vlen barra qëranë? Këto pyetje ja bëra edhe unë vetes derisa e provova vet. E vërteta është se kjo dietë ka të bëj më së shumti me pastrimin e organizmit nga toksinat e ndryshme por ama edhe humbet peshë. Humbja […]

Dietë e shpejtë!

diete e shpejte

Dieta Braziljane – Humbni 10 kilogram në dy javë ! Të gjithë ju lakmojmë femrave braziljane për trupat dhe format që I kanë. Kohëve të fundit sidocoftë, shumë prej tyre po përfundojnë obez si shkak I ushqimeve të shpejta dhe pijeve të gazuara të cilat po I përdorin gjithë kohën dhe pa ndalur. Nutricionist dhe […]

Keto Dieta – Pse ta mbajmë dietën ketogjenike?

Cfarë është dieta ketogjenike? Të mbash dietën ketogjenike do të thot të heqësh dorë nga karbohidratet me shumicë të madhe. Organizmi juaj gjatë kësaj diete do të arrij gjendjen e ketozës. Cfar do të thot kjo? Kjo do të thotë që trupi juaj gjat ushtrimeve ose aktiviteteve të ndryshme, do të djeg yndyrë në vend […]