Receta të shëndetshme me lulelakër

receta me lulelakra

Lukelakrën e kemi menduar gjithmonë si një perime vetëm për hijeshi e jo me shumë shije. Dikur, por jo më. Lulelakra mund ti zavendësoj disa nga ushqimet të cilat ne as nuk e kemi besuar duke filluar nga orizi, brumi I picave, pure të patateve etj. Më poshtë do I ndaj me ju disa nga […]

Ushtrime fitnesi për shtëpi

Ushtrime per shtepi

Ushtrimet e rregullta ofrojnën shumë benifite. Përmisojnë sistemin imunitar, forcojnë eshtrat dhe zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës, diabetin e shumë sëmundje tjera që rrezikojnë jetët tona. Shumica prej nesh arsyetohemi se kemi punë dhe nuk kemi kohë të ushtrojmë. Mirëpo me një planifikim të mirë gjithmonë mund të gjejmë një copë kohe gjatë ditës […]

Benefitet e Karantinës

yoga-ushtrime-per-shtepi

Në jetën e përditshme është mjaftë e vështirë të gjeni kohë për të gjitha gjërat të cilat keni dëshirë ti bëni, por në këto ditë të vështira në karantinë pse të mos mendojm dhe të shfrytëzojm kohën në mënyrën më pozitive që është e mundur. Të gjithë jemi ankuar se si do të qëndrojm në […]

Si ushtron aktorja Gal Gadot – Wonder Woman

Gal Godot ne ushtrime

Për të luajtur rolin si Wonder Woman aktores Gal Gadot i duhej të mbante një program intenziv të ushtrimeve për të arritur formën ideale. Në një intervistë per New York Times aktorja tregon qfarë programi ushtrimesh ka përdorur për të arritur gjendjen e saj fizike. Ajo po ashtu tregon rreth dietës të cilën e ka […]

Receta të shijshme me mish pule – Keto Receta

Receta te shijshme Keto me mish pule

A doni të rrini në ketozë po prap te keni mundësi ti shijoni ushqime të shijshme? Do të ju ndihmojmë me shumë dëshirë duke shpërndarë me juve disa Receta shumë të lehta por edhe të pazëvendësueshme, të cilat me siguri do I bëni pjesë të pandashme të kuzhinës tuaj. “Omlet me mish pule dhe perime” […]

Si të humbim peshë?

Ide dhe truke për të nxitur djegien e dhjamit Pesha e madhe, përveq që nuk po duket mirë, ndikon keq edhe në shëndetin tonë. Po si t’ja bëjmë? Jo, lehtë nuk është dhe për shum njerëz duhet më shumë se ushtrimet për të hequr atë peshë të padëshiruar dhe për të arritur atë idealin e […]